PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które ma na celu wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących.
Program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i uzyskują dochód nieprzekraczający:

1.707,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

1.320,00 zł dla osoby w rodzinie.

W Bożym Młynie wydajemy  paczki żywnościowe tylko osobom bezdomnym!!!

Inne osoby potrzebujące muszą:

• Zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) właściwego dla miejsca zamieszkania lub do organizacji partnerskiej wydającej żywność w celu zakwalifikowania do odbioru żywności.
  • Jeśli spełniają wskazane kryteria, otrzymują skierowanie, które umożliwia odbiór we wskazanym na skierowaniu miejscu.

PODPROGRAM 2021

Podprogram 2021  jest kontynuacją poprzednich Podprogramów. Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach towarzyszących.

OKRES DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI: do końca października 2022

Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2021 obejmuje żywność w łącznej ilości ok. 28,17 kg na osobę, w tym:

1. Artykuły warzywne i owocowe:

1) groszek z marchewką 3,2 kg,

2) koncentrat pomidorowy 1,12 kg,

3) powidła śliwkowe 1,50 kg,

• Artykuły skrobiowe:

4) makaron jajeczny 4,50 kg,

5) kasza jęczmienna 1 kg,

• Artykuły mleczne:

6) mleko UHT 5 l,

• Artykuły mięsne:

7) szynka drobiowa 1,80 kg,

8) szynka wieprzowa 1,20 kg,

9) filet z makreli w oleju 0,85 kg,

• Cukier:

10) cukier biały 4 kg,

• Tłuszcze:

11) olej rzepakowy 4 l,

Podsumowanie Podprogramu 2020

W ramach Podprogramu 2020 Stowarzyszenie Latarnia objęło wsparciem żywnościowym 18 bezdomnych przekazując 400 kilogramów żywności w formie paczek.

Dodatkowo Stowarzyszenie Latarnia realizowała działania towarzyszące niefinansowe takie jak: codzienne ciepłe posiłki, paczki świąteczne (dla ponad 200 rodzin), cotygodniowe wydawanie żywności