Stowarzyszenie Latarnia

W rodzinie siła

W ramach projektu „W Rodzinie siła odbyły się trzy 10-ciospotkaniowe edycje warsztatów dla rodziców według programu profilaktycznego Szkoła dla Rodziców i Wychowawców:

grupa czwartkowa w Krakowie(15.09 -17.11.22r.),
piątkowa w Wielkiej Wsi (16.09 -25.11.22r.)
i wtorkowa w Zabierzowie(20.09 – 29.11.22r.).

W warsztatach wzięło udział 3×14 tj. 42 osoby. Uczestnicy kończyli zajęcia z zadowoleniem i chęcią kontynuowania ich w formie cyklu stanowiącego ciąg dalszy programu (Rodzeństwo bez rywalizacji; Nastolatki) lub w formie grupy wsparcia.

Po każdej edycji „Szkoły dla Rodziców”, w tym miejscu gdzie były prowadzone warsztaty, przeprowadzono 10 godzin konsultacji indywidualnych z psychologiem dla dzieci i młodzieży. Konsultacje zostały zaproponowane wszystkim, ale skorzystali z nich chętni. Czas został rozdysponowany według potrzeb uczestników.


Umiem się zachować w każdej sytuacji to dwugodzinne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które w formie zabawowej, uczą jak poradzić sobie w różnych trudnych sytuacjach w domu, w szkole, w swoim środowisku. 3 edycje. Warsztaty poprowadził Aleksander Tomczyk, artysta- muzyk, instruktor gordonowski i znawca kindersztuby i savoi-vivre’u.

Dotyczyły one całego spektrum zagadnień i umiejętności kontaktowania się, nawiązywania pierwszych relacji, tzw. „przełamywania pierwszych lodów”, oficjalnych wystąpień na scenie, elementarnych kwestii kultury i odpowiedniego zachowania się na co dzień w stosunku od rówieśników, osób starszych, przełożonych do kontaktów bardzo oficjalnych. Udzielono też wskazówek, jak radzić sobie z oznakami stresu.
Warsztaty miały formę zwartą, intensywną, skondensowaną i kompaktową; jednak, co warte podkreślenia jednocześnie żywą i interaktywną.

 

Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.