Zbiórka na rzecz potrzebujących w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie

PPP – pod takim skrótem ukrywa się fantastyczna akcja młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8!

Co on oznacza?

Pierwszy Pomocny Poniedziałek czyli pierwszy poniedziałek każdego miesiąca to czas, w którym młodzież przynosi do szkoły żywność i środki czystości. Są one potem przekazywane bezdomnym, seniorom i rodzinom w potrzebie, którymi na co dzień opiekuje się Stowarzyszenie Latarnia.

Osób potrzebujących niestety z każdym tygodniem przybywa, dlatego tak bardzo cieszą tego typu akcje 🙂

Bardzo dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi  oraz Samorządowi wraz z opiekunkami za inicjatywę, zaangażowanie i całe włożone serce !!!

Może Ci młodzi, którzy dziś przynoszą dla innych dary, kiedyś zechcą podzielić się z nimi swoim czasem?

Tak wiele samotnych starszych osób czeka na odwiedziny, pomoc w zakupach, sprzątaniu …