Pomoc bezdomnym, ubogim, seniorom i rodzinom w potrzebie jest dla nas najważniejszym elementem działalności.

W każdy powszedni dzień tygodnia w Bożym Młynie przygotowujemy ciepły posiłek 30 osobom, z czego dwudziestu nosimy do domów. Kolejnym 70 osobom przygotowujemy raz w tygodniu paczki żywnościowe, które potrzebujący odbierają na miejscu lub są roznoszone przez wolontariuszy. Staramy się też od czasu do czasu przygotować coś specjalnego. W najbliższym czasie będzie to:

Cała nasza działalność charytatywna opiera się na ludzkiej dobroci. Wierzymy, że każdy może pomóc drugiemu. A jak konkretnie możesz pomóc?
  • zostań wolontariuszem roznoszącym posiłki, robiącym zakupy seniorom, przygotowującym paczki żywnościowe dla potrzebujących, wystarczy, że wypełnisz ten formularz- zgłoszenie:
  • pomóż nam nawiązać współpracę z hurtowniami, zakładami produkcyjnymi, sklepami, polegającą na nieodpłatnym przekazywaniu artykułów spożywczych i środków czystości
  • rozglądaj się uważnie dookoła, może jest w twoim otoczeniu ktoś, kto potrzebuje pomocy, ciepłego posiłku, innego wsparcia. Jeżeli tak, skontaktuj go z nami
  • podziel się z innymi produktami  długoterminowymi lub środkami czystości (nie muszą to być ilości hurtowe 🙂 )
  • możesz wpłacić drobna ofiarę pieniężną na nasze konto: Stowarzyszenie Latarnia PKO Bank Polski 61 1020 2906 0000 1802 0388 8690
  • przekaż nam swój 1%

W 2023 roku Stowarzyszenie Latarnia otrzymało od Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Jana Kantego, ul. Jabłonkowska 18, 30-139 Kraków darowiznę w łącznej kwocie 35 020,00 zł, która została przekazana na cele statutowe stowarzyszenia w ramach prowadzonej działalności charytatywnej.