Pomoc bezdomnym, ubogim, seniorom i rodzinom w potrzebie
jest dla nas najważniejszym elementem działalności.

W każdy powszedni dzień tygodnia w Bożym Młynie przygotowujemy ciepły posiłek 30 osobom, z czego dwudziestu nosimy do domów. Kolejnym 70 osobom przygotowujemy raz w tygodniu paczki żywnościowe, które potrzebujący odbierają na miejscu lub są roznoszone przez wolontariuszy. Staramy się też od czasu do czasu przygotować coś specjalnego.

Cała nasza działalność charytatywna opiera się na ludzkiej dobroci. Wierzymy, że każdy może pomóc drugiemu. A jak konkretnie możesz pomóc?
  • zostań wolontariuszem roznoszącym posiłki, robiącym zakupy seniorom, przygotowującym paczki żywnościowe dla potrzebujących, wystarczy, że wypełnisz ten formularz- zgłoszenie:
  • pomóż nam nawiązać współpracę z hurtowniami, zakładami produkcyjnymi, sklepami, polegającą na nieodpłatnym przekazywaniu artykułów spożywczych i środków czystości
  • rozglądaj się uważnie dookoła, może jest w twoim otoczeniu ktoś, kto potrzebuje pomocy, ciepłego posiłku, innego wsparcia. Jeżeli tak, skontaktuj go z nami
  • podziel się z innymi produktami  długoterminowymi lub środkami czystości (nie muszą to być ilości hurtowe 🙂 )
  • możesz wpłacić drobna ofiarę pieniężną na nasze konto: Stowarzyszenie Latarnia PKO Bank Polski 61 1020 2906 0000 1802 0388 8690
  • przekaż nam swój 1,5%

W 2023 roku Stowarzyszenie Latarnia otrzymało od Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Jana Kantego, ul. Jabłonkowska 18, 30-139 Kraków darowiznę w łącznej kwocie 35 020,00 zł, która została przekazana na cele statutowe stowarzyszenia w ramach prowadzonej działalności charytatywnej.