Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę!

Tutaj poznasz nas lepiej!

Kilka minut wystarczy, by zobaczyć, która z naszych działalności jest Ci najbliższa.

Poznaj Stowarzyszenie Latarnia

Stowarzyszenie Latarnia zostało  formalnie zarejestrowane 11.07.2017 roku, ale już dużo wcześniej rodziło się w sercach jego założycieli.

Czuliśmy ogromną potrzebę, najpierw stworzenia miejsca sprzyjającego integracji międzypokoleniowej, potem miejsca bezpiecznych spotkań dla młodzieży, dla rodzin, zajęć, warsztatów, wykładów z dziedziny edukacji, samorozwoju, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu innych inicjatyw, których przybywało z każdym dniem.

Jesteśmy otwarci na to, co przynosi kolejny dzień, co w danym czasie jest najbardziej potrzebne. Dlatego opiekowaliśmy się seniorami w czasie pandemii, Uchodźcami po wybuchu wojny. Teraz czujemy, że najbardziej pomocy potrzebują dzieci i młodzież, całkowicie pochłonięte przez wirtualny świat!

Oto główne kierunki naszych działań

Boży Młyn

Miejsce spotkań, integracji międzypokoleniowej, warsztatów i wykładów. Tutaj działa Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 .
Jest to przestrzeń otwarta na wiele inicjatyw, do tworzenia których, Ty też jesteś zaproszony!
IMG_20181214_161445-1152x1536

Pomoc bezdomnym i potrzebującym

W Bożym Młynie przygotowujemy ciepły posiłek, kawę, herbatę dla bezdomnych, starszych samotnych osób oraz innych potrzebujących. Nasi wolontariusze roznoszą jedzenie tym osobom, które nie mogą do nas dotrzeć.
Współpracujemy z Bankiem Żywności w Krakowie.

Edukacja dzieci, młodzieży, dorosłych, a szczególnie rodziców

Bardzo ważnym elementem naszej działalności jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży oraz całych rodzin. Jesteśmy bowiem przekonani, że tylko w silnej, pełnej miłości rodzinie, możliwy jest rozwój każdego jej członka. Dlatego staramy się każdego roku przeprowadzić kilka edycji „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” – warsztatów pozwalających poprawić relacje w rodzinie.