EFEKTY NASZYCH DZIAŁAŃ W 2023 ROKU

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Po całym roku wytężonej pracy chcemy podzielić się z Wami, jak dużo – wspólnymi siłami – zdziałaliśmy w ciągu minionych 12 miesięcy. Dla wielu osób, dzięki całorocznemu zaangażowaniu Przyjaciół i Wolontariuszy Stowarzyszenia Latarnia, to był naprawdę dobry rok, dlatego zależy nam, żebyśmy wszyscy mogli mieć świadomość, jakie znaczenie ma udział każdego z nas w poprawianiu jakości życia i działaniu na rzecz drugiego człowieka.

WSPARCIE W POSTACI CIEPŁYCH POSIŁKÓW I PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH W 2023 ROKUCODZIENNYM WSPARCIEM OBEJMOWALIŚMYW 2023 ROKU LICZBA NASZYCH BENEFICJENTÓW WYNIOSŁAW CIĄGU CAŁEGO ROKU PRZEPROWADZILIŚMY
30 936 kg jedzenia
o wartości 389 156 zł
70 osób3800120 spotkań i szkoleń

W 2023 roku oprócz regularnego udzielania pomocy charytatywnej dedykowanej osobom starszym, samotnym, bezdomnym oraz rodzinom w potrzebie, zadbaliśmy o wzmocnienie kondycji psychicznej i zaszczepienie dobrych nawyków u dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez możliwość udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych, wykładach z obszaru psychoedukacji, warsztatach z bezpiecznego korzystania z Internetu i smartfonów dla dzieci i młodzieży, Szkole dla Rodziców oraz licznych wydarzeniach służących wspólnej rekreacji (również międzypokoleniowej) i aktywnemu spędzaniu czasu.

Jesteśmy wdzięczni za każdy przyjacielski gest i cieszymy się każdą osobą, którą spotkaliśmy przez 7 lat istnienia Stowarzyszenia. Nie są to słowa bez pokrycia, a to że „dobro faktycznie wraca” obserwujemy co rusz.

Oto historia, która miała miejsce w październiku: na profilu Bożego Młyna na Facebooku szukaliśmy bohatera, który przewiózłby starszego mężczyznę na ważną wizytę lekarską. . . z Białki Tatrzańskiej do Krakowa, w poniedziałek na godzinę 7:00. Niemożliwe?

59 udostępnień tej wiadomości później zgłosiły się, niezależnie od siebie, dwie Przyjaciółki Latarni. Obie wpadły na pomysł przywiezienia chorego z osobą towarzyszącą dzień wcześniej i opłacenia im hotelu tak, żeby bez nerwów i wypoczęci mogli stawić się w instytucie.

To kwintesencja tego, jak staramy się działać jako Stowarzyszenie: jesteśmy, wymyślamy, organizujemy, przeprowadzamy… ale na supermoc, która działa, gdy jest taka potrzeba, składa się zaangażowanie coraz szerszego grona Osób, które chociaż przez moment znajdą się w pobliżu. Nawet, jeżeli nieraz wspólna historia zaczyna się niepozornie: od uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach z programowania zorganizowanych w Bożym Młynie przed laty!  Tak właśnie było w przypadku tej Przyjaciółki.

Dlatego, mając świadomość Waszej obecności oraz widząc, jak zaangażowane stają się osoby, które choć raz doświadczyły bezinteresownej życzliwości i realnego wsparcia we właściwym dla Nich momencie, wierzymy, że nadchodzący rok może być tylko lepszy – czego Wam, Waszym Rodzinom i całej naszej Społeczności życzymy!

Jeśli reprezentujesz firmę, która też chciałaby dołączyć do tej Społeczności i razem z nami działać w 2024 roku, zapraszamy do kontaktu
(mail: kontakt@stowarzyszenielatarnia.pl lub telefonicznie: 535 585 895).

Jeżeli nadal macie możliwość i chęć współtworzenia i realizowania wartościowych programów edukacyjnych i pomocy charytatywnej w ramach Stowarzyszenia Latarnia, przypominamy o rozliczeniu 1,5% (Stowarzyszenie Latarnia – KRS 0000686073) oraz naszej stronie zbiórkowej https://wspieram.bozymlyn.pl/ .