Pomóż nam pomagać Ukrainie

Gdy 5️ lat temu powstawał statut naszego Stowarzyszenia, doradzono nam, by jako jeden z zakresów działalności uwzględnić pomoc ofiarom wojen. Mieliśmy szczerą nadzieję, że ten zapis nigdy nie będzie potrzebny. Stało się jednak inaczej i obecnie pomagamy, jak tylko umiemy, Potrzebującym z Ukrainy. Mamy świadomość, że nasze działania muszą być długodystansowe. Można powiedzieć, że podejmujemy taki trochę „pomocowy maraton” dla naszych Sąsiadów, na który potrzebne są ogromne środki finansowe.

Nasza pomoc Rodzinom z Ukrainy idzie w kilku kierunkach:

1. Transport Ukraińskich Rodzin z Krakowa i okolic do miejsc docelowego zamieszkania na czas wojny.

2. Zaopatrywanie tych Rodzin w „pakiety startowe”, głównie odzież, żywność, środki czystości, artykuły dla dzieci.

3. Organizacja zajęć plastycznych, ruchowych, muzycznych itp. dla dzieci z Ukrainy.

4. Tworzenie nieformalnych grup wsparcia dla kobiet z Ukrainy.

5. Nauka języka polskiego dzieci i kobiet z Ukrainy.

Tym ludziom w ciągu 3 tygodni zawalił się świat – dosłownie i w przenośni. Nikt z nas nawet nie próbuje sobie wyobrazić, jak straszne to musi być uczucie, kiedy w ciągu kilku chwil musisz spakować swój dobytek w podręczną torbę i ruszyć w nieznane, do obcego kraju. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, żeby mieli u nas w Polsce jak najlepiej. Żeby może choć na chwilę nie myśleli o tych dramatycznych wydarzeniach. Bo mamy dla nich wyciągniętą dłoń pomocy i wsparcia.

Jeżeli tylko zechcesz wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłatę TUTAJ, bardzo dziękujemy!