Stowarzyszenie Latarnia

Cyfrowo Sprytni – warsztaty dla rodziców, pedagogów i nauczycieli

Zapraszamy na autorskie warsztaty dla rodziców, pedagogów i nauczycieli

Cały czas trwają badania dotyczące wpływu „świata cyfrowego” na ludzi. Równolegle korzystamy z cyfrowych narzędzi, i odkrywamy tego korzyści oraz zagrożenia. 

Spotkajmy się uporządkować tę przestrzeń – dla Was jesteśmy na bieżąco z wynikami badań i wskazaniami dotyczącymi tworzenia dobrych nawyków higieny cyfrowej. 

Psycholog Anna Kucharska-Zygmunt w formie warsztatów i części wykładowej objaśni oddziaływanie urządzeń cyfrowych („ekranów”) na układ nerwowy człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego dzieci i młodzieży. Wyjaśnimy sobie mechanizmy biologiczne uruchamiane w trakcie korzystania z technologii cyfrowych, aby zrozumieć ich przełożenie na funkcjonowanie społeczne oraz psychiczne użytkowników. Zastanowimy się wspólnie, jak wspierać młode osoby w nauce zdrowego, świadomego i bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw technologicznych XXI wieku.

Uczestnicy otrzymują materiały: „Dzieci w wirtualnej sieci – poradnik dla rodziców”, „Nastolatki w wirtualnym tunelu – jak mądrze towarzyszyć nastolatkowi w wirtualnym świecie. Poradnik dla rodziców”.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/cyfrowo-sprytni-wprowadzenie/